Wolvlies

Bij vlieswol liggen de wolvezels kris kras door elkaar, en worden ze gekaard in "matten" oftewel een kaardvlies. Doordat deze vezels meestal wat korter zijn dan bij lontwol en door elkaar liggen, is vlieswol bijzonder geschikt voor het droogvilten/naaldvilten.

Onze kaardvlies is ongeverfd, en verkrijgbaar in de verschillende natuurtinten die kenmerkend zijn voor verschillende schapenrassen die in Europa voorkomen. 
Vanwege de zachte en natuurlijke kleuren is deze vlieswol met name geschikt voor het prikvilten van bijvoorbeeld (verjaardags) kroontjes, seizoenstafel-figuren en dieren. Bij wat grotere of 3D-projecten zoals het prikvilten van dieren, adviseren wij om als basis de witte lontwol te gebruiken, en de vlieswol in natuurtinten als toplaag. 

Wij hebben handzame pakketjes samengesteld van 25 gram, dit is een fijne hoeveelheid voor de meeste projecten. 

Onze vlieswol is afkomstig van dieren uit Europa. Gewassen, verwerkt en gekaard in Duitsland.  

N.b. de ene soort is beter geschikt om te spinnen dan de andere soort: over het algemeen is vlieswol voor de beginnende spinner niet zo geschikt, een gevorderde spinner kan er echter wel mee uit de voeten.
Voor geschikte wol om mee te spinnen verwijzen wij u graag door naar onze collega's bij Schaapjeswol. 

Natvilten kán wel met vlieswol, echter lontwol werkt dan sneller en prettiger.

Sorteer op
© 2017 - 2026 Trollenwol webwinkel | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel