Fjære Sokkegarn Ubleket Hvit 100€ 15,00
Fjære Sokkegarn Gråhvit 552€ 15,00
Fjære Sokkegarn Antrasitt 554€ 15,00
Fjære Sokkegarn Salvie 556€ 15,00

Fjære Sokkegarn Olivenbrun 559€ 15,00
Fjære Sokkegarn Pudderrosa 560€ 15,00
Fjære Sokkegarn Lys Lilla 562€ 15,00
Fjære Sokkegarn Lys Gul 563€ 15,00
Fjære Sokkegarn Korngul 564€ 15,00
Fjære Sokkegarn Karamell 565€ 15,00
Fjære Sokkegarn Ferskengul 566€ 15,00
Sokkenwol
Onze sokkenwol assortiment bestaat uit:
Erika Knight, Britse sokkenwol: 80% Blue Faced Leicester en 20% mohair (420 m/100 g)
Dit garen is ontworpen als een natuurlijk sokkengaren zonder polyamide. De wol van BFL-schapen is zacht, duurzaam en neemt uitzonderlijk goed verf op, wat het een fijne, natuurlijke glans geeft. De luxueuze mohair die aan het mengsel wordt toegevoegd, zorgt voor pluizige sokken die lang meegaan en volledig van natuurlijke materialen zijn gemaakt. Dit is niet alleen goed voor je voeten, maar ook voor het milieu. Bluefaced Leicester-wol is na Merinowol de meest bekende en populaire wol op de markt. Helaas zijn er lang niet genoeg schapen om aan de huidige vraag te voldoen. Als gevolg hiervan is de prijs van BFL de afgelopen jaren met ongeveer 300% gestegen. Bij Erika Knight waren we vastbesloten om dit sokkengaren te maken zonder superwash-behandeling en synthetische vezels en Tip: Beoordeel je breiwerk na het wassen & blocken! Door de fijne 2-draads twist kan het breiwerk er voor het blocken wat ongelijk uitzien, maar daarna wordt het heerlijk gelijkmatig en mooi. Omdat dit garen niet superwash is behandeld kun je het alleen wassen op het wolwasprogramma van je wasmachine.
Fjære, Noorse sokkenwol: 80% Noorse wol en 20% nylon (375 m/100 g)
Fjære sokkengaren is een 2-draads kaardgaren dat wordt gesponnen van Noorse wol. Om het garen extra sterk/duurzaam te maken, wordt het versterkt met nylon. Zeer geschikt voor dunne sokken die lang mee moeten gaan. Het garen is niet superwash-behandeld, waardoor sokken die in Fjære zijn gebreid, warm en licht aanvoelen. Blocken is daarom ook zinvol, en geven de sokken een mooie finishing touch. De sokken kunnen, net als de meeste andere wollen kledingstukken, in de wasmachine gewassen worden op het wolwasprogramma.
Hjelholts Sokkegarn, Deense sokkenwol: 100% Deense wol (225 m/ 100 g)
Dit sokkengaren is extra sterk gesponnen om slijtage van het het garen tegen te gaan. Het is een wat dikker sokkengaren dat geschikt is voor de koude maanden of koude huizen. Elke streng (150 gram per streng!) bevat genoeg garen voor een paar sokken tot maat 45-47. Dit garen is niet superwash behandeld en de sokken kunnen daarom goed geblockt worden. Alleen wassen op het wolwasprogramma in de wasmachine.
Raggsocksgarn, Zweedse sokkenwol: 100% Zweedse wol. (200 m/100 g) Een extra sterk garen, gesponnen van oudere Gotlandschapen en schapenwol van gemengde Zweedse landschapen. Geschikt voor extra dikke, warme sokken. Dit garen is niet superwash behandeld dus de sokken kunnen geblockt worden/gewassen worden op het wolwasprogramma in de wasmachine.
